Я купив велосипед. Що далі?

1. Спочатку вам необхідно добре опанувати свого нового залізного друга, навчитись маневрувати, долати перешкоди, різко гальмувати і відчути його габарити. Вже після цього можна буде виїхати на дорогу (якщо вам вже виповнилось 14 років).

2. Для того, аби стати учасником руху на дорозі, вам необхідно неодмінно вивчити Правила дорожнього руху. І не думайте, що ці правила – лише для водіїв авто. Їх мають знати всі учасники дорожнього руху, особливо ті, хто керує транспортними засобами. Оскільки велосипед і є ТЗ, і рухається він по дорозі, ви маєте знати на зубок основні правила і вимоги. Також у ПДР є пункти, що стосуються виключно велосипедистів ­– на них зверніть особливу увагу.

3. Перевірте справність гальм велосипеда. Без цього виїздити на ньому не можна.

4. Обладнайте велосипед згідно вимог. ПДР збов’язують вас встановити катафоти (світловідбивачі): попереду – білого кольору, по боках – жовтогарячі (помаранчеві), позаду – червоного кольору. Зазвичай велосипед продають без комплекту катафотів. Максимум, чіпляють по одному на кожне колесо, і часто вони білого кольору. Рекомендуємо встановити на колеса, щонайменше по два на кожне, світловідбивачі жовтогарячого кольору. Білі – не підходять. Не лінуйтесь, то не дороге задоволення. Для поїздок в темну пору доби вам буде необхідна фара – велосипедний ліхтар, що кріпиться на кермо. Також є спеціальні задні ліхтарі у вигляді червоних блимавок. Комплект таких ліхтарів дешевий у порівнянні з ціною велосипеда.

5. Подбайте про свою безпеку. Першою рекомендацією є купити шолом. Може комусь здається, що це не дуже гарно виглядає, але шрами на голові виглядають ще менш привабливо. Також слід подбати про яскравий одяг. Якщо немає бажання постійно в ньому ходити, можна купити світловідбивний жилет салатового або помаранчевого кольору. Також існують спеціальні світловідбивні елементи у вигляді смужок через плече або трикутників на шию.

6. Подбайте про безпеку свого велосипеда. Велозамки типу “тросик” і подібні є неефективними і легко ламаються або перекушуються звичайними кусачками з набору інструментів. Не ведіться, якщо продавець у магазині буде вам рекомендувати купити тросик. Хорошою альтернативою є надійний фірмовий U-подібний замок або ланцюг із фірмовим замком. Пам’ятайте, що ваш велосипед є легкою здобиччю усюди, крім вашої власної квартири, тож не лишайте його без нагляду у під’їздах, на балконах, на велопарковках навіть під наглядом камер, у дворах особняків, у підвалах та ін.

7. Пам’ятайте, що слід бути взаємоввічливими і добре орієнтуватися в дорожній ситуації, адже крім вас учасниками руху є і водії і пішоходи.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s