WD-40: панацея від всіх бід, чи псевдопомічник?

Дуже часто люди користуються в побуті таким засобом, як WD-40. Побутує така думка, що він підходить також і для змащування рухомих деталей велосипеда, а зокрема ланцюга. Проте, за своєю структурою засіб призначений для розчинення іржі, а також інших субстанцій, тож спричиняє протилежний до змащування ефект.

Спільнота ВелоЛьвів нагадує, що WD-40 не призначений для змащування рухомих деталей та ланцюгів. Ми не рекомендуємо використовувати його в таких цілях.

wd40-bike-no_1

КОРОТКА ДОВІДКА

WD-40 і ланцюг велосипеда

В інтернеті часто можна зустріти висловлювання людей, які вважають WD-40 відмінним універсальним мастилом, в багатьох випадках ним користуються, в тому числі при обслуговуванні велосипеда. Чи можна використовувати WD-40 в якості мастила?

Вся справа в тому, що WD-40 в принципі не є мастилом. До складу цієї рідини входить уайт-спірит, секретні добавки, про які компанія виробник нікому не розповідає і невелика кількість легких масел. По суті, ця штука є не мастилом, а розчинником.

В уайт-спіриту висока плинність, тому в WD-40 він служить для доставки в важко доступні місця решти компонентів рідини – масла і домішки. Потрапивши в потрібне місце, рідина розчиняє загусло масло, іржу і т.д.

Ви побризкали на ланцюг велосипеда WD-40, і поїхали кататися, що відбувається? Рідина почне піднімати весь бруд, що накопичився всередині ланок ланцюга, змішаний зі старим мастилом, і витіснить все це завдяки плинності уайт-спіриту назовні.
Буквально через кілька кілометрів ланцюг вашого велосипеда стане сухим, а для ньогго це найгірше, що можна чекати. WD-40, крім бруду витіснить і залишки старого мастила, яке, хоч якось змащувало ланки ланцюга. Тому, не варто вірити рекламі цього засобу, WD-40 можна використовувати за прямим його призначенням – для очищення ланцюга перед змащуванням, якщо нема чим або ніде помити ланцюг як належить. WD-40 – хороший засіб для очищення компонентів перед змащуванням, але мастилом цей препарат не є. Крім ланцюга, ним можна обробляти всі вузли велосипеда (каретку, втулки, кермові та ін.), але тільки, щоб видалити старе засохле мастило і бруд.

Берете WD-40 і бризкаєте його на ланцюг велосипеда, після цього кілька разів прокручуєте педалі, щоб розчинені бруд і стара мастило вийшли назовні, потім витираєте ганчіркою. Якщо ланцюг занадто брудний, процедуру можна повторити. Після того, як ланцюг повністю висохне, його можна змащувати.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s