Велосипедний шолом: подбай про свою безпеку

Велошолом — це найперша річ, яку треба придбати, віддавши гроші за новий велосипед і ще не вийшовши з магазину. Відразу хочемо випередити перший контраргумент – “навіщо мені шолом, я буду кататися обережно!” Якщо ти і справді будеш їздити на ровері тільки доріжкою біля дому, то від покупки шолома можна утриматися. Але якщо ти плануєш хоча б зрідка виїжджати на дорогу (навіть аби доїхати до Погулянки чи Знесіння), то врахуй, що водії можуть бути не такими обережними, як ти.

У сенсі безпеки всі шоломи відповідають одним і тим же стандартам. Вони робляться з пінопласту, покритого зверху пластиковою оболонкою, і повинні врятувати велосипедиста від серйозних травм при ударі головою на швидкості 20 км/год. У реальній ситуації це означає, що шолом рятує при інциденті на більш високій швидкості – при падінні голова торкається землі в останню чергу, коли швидкість вже істотно знизилася. У момент удару шолом повинен розколотися, це нормально. Відновлювати його ні в якому разі не можна. Втім, трапляються такі неприємності дуже рідко, і більшість байкерів користуються шоломом до тих пір, поки не захочеться поміняти його на нову модель.

Ціна шолома може бути різною. У більш дорогої моделі, як правило, буває більше вентиляційних отворів, зручніший механізм регулювання, якісніший козирок, засувки лямок і, зрозуміло, більш модний дизайн. Втім всі вони добре виконують функцію захисту голови.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s