Поради досвідченого велосипедиста початківцю

Здійснення повороту

При повороті праворуч на дорозі, тримайтесь ближче до середини крайньої правої смуги, аби автомобілі не намагались обігнати вас на повороті і не притискали до узбіччя або бордюру.

Також, при недостатній видимості, за поворотом вас може очікувати сюрприз на узбіччі. Скиньте швидкість.

Показуйте знак повороту, навіть якщо ви їдете скраю і повертаєте праворуч, адже прямісінько за вами може їхати ще один велосипедист, який зіштовхнеться із вами, як тільки ви несподівано почнете маневр.

Приховані вороги велосипедиста

Остерігайтесь прихованих ворогів велосипедиста. Переважно це:

1) ями та провали в асфальті, люки каналізаційних колодязів, що просіли. Обирайте безпечну швидкість та пересвідчіться, що ви добре бачите дорогу, аби уникнути наїзду на ці перешкоди.

luk3

2) решітки водостічних колекторів, дощоприймачів. Як правило, вони знаходяться на краю дороги. Рухайтесь по дорозі на безпечній від краю відстані, але при цьому намагайтесь не їхати посеред дороги.

2012-07-26-18.26.13

777

Вони можуть стати причиною аварійних ситуацій, а саме:
• перекидання велосипеда на проїжджій частині.
• вимушеного раптового маневру велосипедиста на проїжджій частині, що може призвести до ДТП.
• пробиття колеса.
• застрягання колеса між перемичками решітки.

Поїздка в дощову погоду

Будьте особливо уважні в дощову погоду. Встановіть на свій велосипед антиболотні крила, перевірте гальма. Вдягніть дощовик або одяг, який не шкода забруднити – як обережно ви би не їхали, все одно будете мокрі.

Дехто каже, що крила – це не гарно, що вони псують вигляд велосипеда – не слухайте! То не крила не гарно, то не тупо, коли ти їдеш як бурундук – з полосою болота на спині.

Є висока імовірність того, що вас облиють водою із калюжі автомобілі, що рухаються по дорозі. Остерігайтесь не тої води, що з неба падає, а тої, що з землі піднімається.

Полірована тротуарна плитка і бруківка стає особливо слизькою. Видимість у дощ та в туман може погіршитись. Трамвайних колій остерігайтесь завжди, а особливо в дощ – перетинайте їх лише під прямим кутом.

Інші учасники дорожнього руху

На дорозі остерігайтесь не лише автомобілів, але й інших велосипедистів. Багато із них досі не дисципліновані і їздять із порушеннями ПДР, або ж просто недбало.

Не покладайтесь виключно на свою вправність та вміння їздити. Пам’ятайте, що ви не одні на дорозі. Не забувайте про людський фактор.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s