Що таке велопереїзд? Як його відрізнити?

На багатьох дорогах у Львові створили спеціальні велосипедні переїзди, які дають змогу велосипедистам продовжувати рух велодоріжкою, перетнути проїжджу частину дороги впоперек не спішуючись, адже цей переїзд є частиною велодоріжки і ознакований спеціальними знаками.

Одразу хочемо зазначити, що слово “велопереїзд” – це не є офіційний термін, а лише народна назва місця перетину велосипедної доріжки з проїжджою частиною.

1.34. Виїзд велосипедистів

Місця, де велодоріжка перетинає дорогу, позначають горизонтальною дорожньою розміткою (розмітка 1.15 з червоної фарби) і відповідними знаками (1.34. Виїзд велосипедистів), аби попередити водіїв, що тут можливий перетин велосипедистами проїжджої частини дороги. В межах перехрестя велосипедисти мають пріоритет, і їх треба на таких велопереїздах пропускати. Якщо велодоріжка перетинає дорогу поза межами перехрестя, велосипедист пріоритету не має і повинен пропустити автомобілі, впевнитись у безпеці перетину дороги, і тоді аж переїхати на інший бік. Якщо в момент перетину дороги через велопереїзд для вас горить червоний сигнал світлофора, рух заборонено – необхідно дочекатись зеленого сигнала.

Розмітка велопереїзду виглядає так: це суцільна червона смуга, по обидва боки якої є білі квадрати. Може бути нанесена на асфальті спеціальною фарбою, пластиковим покриттям, або ж на вулиці вимощеній бруківкою, може бути викладена із тротуарної плитки чи самої бруківки з певним узором (хоча цей варіант і е відповідає ДСТУ). Також, деколи обмежуються лише білими квадратиками, без червоної смуги.

Приклади велопереїздів на фото. Зверніть увагу, як оформлені велопереїзди на дорогах із бруківкою.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s