Напрямок руху велодоріжкою

Дуже часто, навіть досвідчені велосипедисти можуть не знати про те, що кожна велосипедна доріжка має свій чітко визначений напрямок руху. Частково, така ситуація може виникати ще й тому, що в сучасних ПДР нічого не сказано про напрямки руху велодоріжками. Сучасними наші ПДР назвати можна хіба що з іронічною усмішкою, адже писалися вони ще за старих радянських часів і з тих пір мало змінилися. В ті часи, як відомо, суспільство було автомобілеорієнтованим (від чого не вилікувалось і досі), про зручне місто думали мало, а велосипед не розглядався як один із видів пересування містом. В ті часи, на велосипеді рухалися переважно наші діди по сільській місцевості, а про велодоріжки ніхто навіть і не чув.

На превеликий жаль, нашими Державними будівельними нормами не передбачено розмітки у вигляді стрілок для позначення напрямку руху, як це є у багатьох розвинутих державах. Відповідно, зараз ми маємо важкий спадок погано сформованих ПДР та ДБН, де тематика велосипедної інфраструктури переважно цілком ігнорується.

Velodorizhka2

То як же нам дізнатись про правильний напрям руху вело доріжкою і звідки нам знати, що він є?

Напрямок руху велосипедною доріжкою закладається проектантами під час планування вулиці, так само як і у випадку з автомобільними дорогами. Як правило, якщо ширина вулиці позволяє, то в проект вносять або дві односторонні велодоріжки по обидва боки вулиці, або у випадку необхідності, з причин нестандартної геометрії чи планування вулиці, або інших умов – проектують одну двосторонню велодоріжку. У випадку двосторонньої велодоріжки передбачений рух велосипедистів в обидва боки в один ряд із застосуванням правила правостороннього руху.

Напрям руху односторонньої велодоріжки, як правило, повторює напрям руху найближчої смуги автомобільного руху. Але здогадуватись нам не доведеться, адже існують чіткі і зрозумілі орієнтири, за якими велосипедисту слід визначити напрямок руху.

1. На напрямок руху велодоріжкою вказує розмітка – нанесена на покриття велодоріжки піктограма велосипедиста. Піктограма має подовгасту форму, аби під час руху велосипедиста вона нормально сприймалась зором. Отже, якщо ви бачите перед собою піктограму із зображенням велосипедиста – ви на велодоріжці. Але якщо ви бачите перед собою піктограму, на якій велосипедист догори ногами – ви їдете проти руху!

2. Доріжки для руху велосипедистів позначаються дорожніми знаками 4.12 «Доріжка для велосипедистів»4.14 «Доріжка для пішоходів і велосипедистів», 4.22 «Суміжні пішохідна та велосипедна доріжки», які ставляться на в’їзді на відповідну доріжку. Тобто, якщо ви бачите цей знак перед собою, то ви маєте право вїзду на доріжку, але якщо цього знаку перед вами немає, навіть якщо з вигляду доріжка і схожа на велосипедну, то в’їздити туди ви права не маєте. На виїзді з велодоріжки такий знак не ставлять, тож якщо ви бачите задню частину знака, а не лицеву, або не бачите його взагалі, тоді, швидше за все, ви їдете проти руху, або по тротуару.

Користуючись знаннями про дорожні знаки та розмітку, та банальною логікою, ви можете самостійно визначити напрям руху вело доріжкою. Знаки 4.12, 4.14 та 4.22 встановлені на кожному в’їзді на велодоріжку, а розмітка із зображенням велосипедиста нанесена кожні 50 метрів, а також у всіх місцях заїздів та перетинів із пішохідними доріжками. Щоб ніколи не помилитись, пам’ятайте: якщо десь поза межами проїжджої частини дороги, куди ви збираєтесь заїхати, немає знаку 4.12, 4.14  або 4.22 – в’їзд туди вам заборонений.

29

Дотримання правильного напрямку руху велодоріжкою є досить важливим, адже несподівана поява зустрічного велосипедиста там, де його не мало би бути, може спричинити падіння або зіткнення.

Будьте взаємоввічливі, їздіть правильно та поважайте інших учасників велоруху!

P.S. Дорожні знаки, згадані у публікації, відповідають:

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s