Чи може велосипедист їхати через перехід?

переходи

Мабуть кожен з вас знає або чув, що:

Велосипедисту заборонено перетинати проїзну частину дороги через пішохідний перехід. Для перетину дороги через пішохідний перехід велосипедист повинен спішитись та перейти дорогу як пішохід.

Проте мало хто знає, що такого пункту НЕ ІСНУЄ в чинних Правилах дорожнього руху.

Як бачимо, дуже часто одні люди вимагають від інших дотримуватись правил, яких не існує. Хоча дійсно рекомендація непогана, бо швидкість руху велосипедиста є більшою за пішохідну і його поява на дорозі буде більш раптовою, що є більш ризиковано. Але про те, що це лише рекомендація, мало хто знає.

Велопереїзди

А ось зовсім інший аспект, про який знає ще менше людей – це наявність так званого «велопереїзду», а згідно з правилами це є розмітка 1.15 – «позначає місце, де велосипедна доріжка перетинає проїзну частину». Зверніть увагу, велодоріжка не обривається перед дорогою і не починається заново на іншому боці, а саме перетинає. Тобто велодоріжка є безперервною навіть на перехрещенні з дорогою в разі наявності розмітки 1.15. Тому на цій розмітці спішуватись не потрібно, оскільки жоден із пунктів ПДР не вимагає йти пішки з велосипедом по велодоріжці.

Детальніше про велопереїзди ми вже колись писали.

Що кажуть правила

В правилах зазначено, що:

Пішохідний перехід — ділянка проїзної частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу.

Отже, хоча призначення переходу – для руху пішоходів через дорогу, проте рухатись по переходу жодному з транспортних засобів не може бути заборонено, бо це є перш за все «ділянка проїзної частини».

Які ж порушення можна знайти у людини, яка їде на велосипеді через перехід?

Якщо поруч з переходом немає розмітки 1.15, то швидше за все по обидва боки дороги немає і велодоріжок, які виходять на цей перехід. Випадки, коли велодоріжки є, а між ними через дорогу немає розмітки 1.15 трапляються рідко і це або 1) тимчасово, бо ще не встигли нанести, або 2) перетин дороги на велосипедах тут не передбачений схемою організації дорожнього руху.

Отже, коли немає велодоріжок, то швидше за все велосипедист їде з одного тротуару на інший і порушує пункт 6.6 в) відповідно до якого велосипедисту забороняється «рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих)».

Також якщо велосипедист перетинає дорогу не на велопереїзді і не на перехресті, а їде через дорогу в непризначеному для цього місці, то він їде впоперек через смуги руху, чим порушує ПДР в частині Розділу 11 «Розташування транспортних засобів на дорозі», а саме пункт 11.14 «Рух по проїзній частині на велосипедах, мопедах, гужових возах (санях) і вершникам дозволяється лише в один ряд по правій крайній смузі якомога правіше, за винятком випадків, коли виконується об’їзд».

Бережіть себе, будьте уважні на дорозі та дотримуйтесь правил!

Пункт 1.7 Правил дорожнього руху:

Водії зобов’язані бути особливо уважними до таких категорій учасників дорожнього руху, як велосипедисти, особи, які рухаються в кріслах колісних, та пішоходи. Усі учасники дорожнього руху повинні бути особливо обережними до дітей, людей похилого віку та осіб з явними ознаками інвалідності.

One thought on “Чи може велосипедист їхати через перехід?

  1. Водитель обязан уступить дорогу на пешех переходе только пешеходам! Ни о каких велосипедистах в ПДД ничего не сказано. Поэтому, велосипедист и может ехать по «зебре», но водитель не обязан уступать ему дорогу.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s